Casa / Fixed Inductors / APSL00130952102M00
minImg
APSL00130952102M00
Chilisin Electronics
Prodotto No:
APSL00130952102M00
Descrizione:
INDUCTOR POWER
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 300mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.205" (5.21mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 300 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.510" L x 0.370" W (12.95mm x 9.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 3Ohm Max
Inductance 1 mH
Series APSL
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 2MHz