APXT160ARA271MF80G
Chemi-Con
Prodotto No:
APXT160ARA271MF80G
Produttore:
Chemi-Con
Descrizione:
CAP ALUM POLY 270UF 20% 16V SMD
In magazzino : 1700
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 142.5 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 15000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 22mOhm
Ratings -
Series NPCAP™-PXT
Type Polymer
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 2.85 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 270 µF