AQ115A331GA7ME
KYOCERA AVX
Prodotto No:
AQ115A331GA7ME
Produttore:
KYOCERA AVX
Descrizione:
CAP CER 330PF 50V 0505
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Temperature Coefficient A
Product Status Obsolete
Ratings -
Series AQ
Package / Case 0505 (1313 Metric)
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 330 pF