AQ11EM180FA1WE
KYOCERA AVX
Prodotto No:
AQ11EM180FA1WE
Produttore:
KYOCERA AVX
Descrizione:
CAP CER 18PF 150V 0505
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 150V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Temperature Coefficient M
Product Status Active
Ratings -
Series AQ
Package / Case 0505 (1313 Metric)
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 18 pF