AQ13EA102FA1WE
KYOCERA AVX
Prodotto No:
AQ13EA102FA1WE
Descrizione:
CAP CER 1000PF 150V 1111
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 150V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Temperature Coefficient E
Product Status Active
Ratings -
Series AQ
Package / Case 1111 (2828 Metric)
Thickness (Max) 0.102" (2.59mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1000 pF