ARF-2501-10
Aras Power Technologies
Prodotto No:
ARF-2501-10
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 15V 251W
In magazzino : 96
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Product Status Active
Efficiency 80%
Mfr Aras Power Technologies
Features PFC, Remote Sense, Standby Output, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 50°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CB, cTUVus
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 8.00" L x 5.00" W x 1.75" H (203.2mm x 127.0mm x 44.5mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 16.7 A
Series ARF-2501 (250W)
Power (Watts) 251W