AS05008PR
PUI Audio, Inc.
Prodotto No:
AS05008PR
Produttore:
PUI Audio, Inc.
Descrizione:
SPEAKER 8OHM 100MW TOP PORT 81DB
Guida per l'utente
Frequency Range 500 Hz ~ 4.5 kHz
Shape Round
Ingress Protection -
Height - Seated (Max) 0.374" (9.50mm)
Termination Solder Eyelet(s)
Size / Dimension 1.969" Dia (50.00mm)
Product Status Obsolete
Material - Magnet Nd-Fe-B
Ratings -
Series AS
Type General Purpose
Power - Rated 100 mW
Technology Magnetic
Power - Max 200 mW
Frequency - Self Resonant 500Hz
Mfr PUI Audio, Inc.
Material - Cone Paper
Efficiency - Type Sound Pressure Level (SPL)
Port Location Top
Package Tray
Impedance 8 Ohms
Efficiency - dBA 81.00
Efficiency - Testing 100mW/500mm