ASMAJ11A-HF
Comchip Technology
Prodotto No:
ASMAJ11A-HF
Produttore:
Comchip Technology
Pacchetto:
DO-214AC (SMA)
Descrizione:
DIODE TVS 11V 400W SMA UNI-DIR A
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 22A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 12.2V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series Automotive, AEC-Q101
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 18.2V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 11V