Casa / TVS Diodes / ASMCJ43CA-HF
minImg
ASMCJ43CA-HF
Comchip Technology
Prodotto No:
ASMCJ43CA-HF
Produttore:
Comchip Technology
Pacchetto:
DO-214AB (SMC)
Descrizione:
DIODE TVS 43V 1500W SMC BI-DIR A
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 21.6A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 47.8V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMC)
Series Automotive, AEC-Q101
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 69.4V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 43V