AST0411504
METZ CONNECT USA Inc.
Prodotto No:
AST0411504
Descrizione:
TERM BLOCK 15POS 45DEG 2.5MM PCB
Guida per l'utente
Wire Termination Screwless - Spring Cage, Tension Clamp
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Screw Thread -
Contact Material - Plating Copper Alloy - Tin Plated
Positions Per Level 15
Screw Material - Plating -
Torque - Screw -
Housing Material Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Color Gray
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Wire Gauge 18-28 AWG
Number of Levels 1
Series -
Voltage 150 V
Mfr METZ CONNECT USA Inc.
Pitch 0.098" (2.50mm)
Mating Orientation 45° (135°) Angle with Board
Clamp Material - Plating Steel
Features Lever Actuated
Package Bulk
Current 8 A