AT04-12PC-BM02
Amphenol Sine Systems Corp
Prodotto No:
AT04-12PC-BM02
Descrizione:
CONN HEADER VERT 12POS
Guida per l'utente
Insulation Height 0.835" (21.21mm)
Ingress Protection IP67
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 13A
Contact Type Male Pin
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Mfr Amphenol Sine Systems Corp
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Receptacle
Style Board to Cable/Wire
Features Board Lock, Potting Wall
Pitch - Mating -
Contact Length - Mating -
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -55°C ~ 125°C