Casa / Memory / AT27BV1024-90JC
minImg
AT27BV1024-90JC
Microchip Technology
Prodotto No:
AT27BV1024-90JC
Pacchetto:
44-PLCC (16.6x16.6)
Descrizione:
IC EPROM 1MBIT PARALLEL 44PLCC
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TC)
Memory Interface Parallel
Memory Organization 64K x 16
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Memory Type Non-Volatile
Supplier Device Package 44-PLCC (16.6x16.6)
Series -
Write Cycle Time - Word, Page -
Access Time 90 ns
Memory Size 1Mbit
Package / Case 44-LCC (J-Lead)
Technology EPROM - OTP
Voltage - Supply 2.7V ~ 3.6V, 4.5V ~ 5.5V