Casa / Memory / AT45DB081B-RC-2.5
minImg
AT45DB081B-RC-2.5
Microchip Technology
Prodotto No:
AT45DB081B-RC-2.5
Pacchetto:
28-SOIC
Descrizione:
IC FLASH 8MBIT SPI 15MHZ 28SOIC
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Clock Frequency 15 MHz
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TC)
Memory Interface SPI
Memory Organization 264 Bytes x 4096 pages
Memory Type Non-Volatile
Supplier Device Package 28-SOIC
Series -
Write Cycle Time - Word, Page 14ms
Memory Size 8Mbit
Package / Case 28-SOIC (0.342", 8.69mm Width)
Technology FLASH
Voltage - Supply 2.5V ~ 3.6V