Casa / Memory / AT45DB161D-TU-2.5
minImg
AT45DB161D-TU-2.5
Renesas Design Germany GmbH
Prodotto No:
AT45DB161D-TU-2.5
Pacchetto:
28-TSOP
Descrizione:
IC FLASH 16MBIT SPI 50MHZ 28TSOP
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Clock Frequency 50 MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TC)
Memory Interface SPI
Memory Organization 528 Bytes x 4096 pages
Memory Type Non-Volatile
Supplier Device Package 28-TSOP
Series -
Write Cycle Time - Word, Page 6ms
Memory Size 16Mbit
Package / Case 28-TSSOP (0.465", 11.80mm Width)
Technology FLASH
Voltage - Supply 2.5V ~ 3.6V