Casa / Memory / AT49F002A-55TI
minImg
AT49F002A-55TI
Microchip Technology
Prodotto No:
AT49F002A-55TI
Pacchetto:
32-TSOP
Descrizione:
IC FLASH 2MBIT PARALLEL 32TSOP
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TC)
Memory Interface Parallel
Memory Organization 256K x 8
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Memory Type Non-Volatile
Supplier Device Package 32-TSOP
Series -
Write Cycle Time - Word, Page 50µs
Access Time 55 ns
Memory Size 2Mbit
Package / Case 32-TFSOP (0.724", 18.40mm Width)
Technology FLASH
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V