Casa / Memory / AT49LW080-33TC
minImg
AT49LW080-33TC
Microchip Technology
Prodotto No:
AT49LW080-33TC
Pacchetto:
32-TSOP
Descrizione:
IC FLASH 8MBIT PAR 33MHZ 32TSOP
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Clock Frequency 33 MHz
Operating Temperature 0°C ~ 85°C (TC)
Memory Interface Parallel
Memory Organization 1M x 8
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Memory Type Non-Volatile
Supplier Device Package 32-TSOP
Series -
Write Cycle Time - Word, Page 300µs
Memory Size 8Mbit
Package / Case 32-TFSOP (0.724", 18.40mm Width)
Technology FLASH
Voltage - Supply 3V ~ 3.6V