Casa / Memory / AT93C86-10PC-2.7
minImg
AT93C86-10PC-2.7
Microchip Technology
Prodotto No:
AT93C86-10PC-2.7
Pacchetto:
8-PDIP
Descrizione:
IC EEPROM 16KBIT 3-WIRE 8DIP
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Clock Frequency 2 MHz
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Memory Interface 3-Wire Serial
Memory Organization 2K x 8, 1K x 16
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Memory Type Non-Volatile
Supplier Device Package 8-PDIP
Series -
Write Cycle Time - Word, Page 10ms
Memory Size 16Kbit
Package / Case 8-DIP (0.300", 7.62mm)
Technology EEPROM
Voltage - Supply 2.7V ~ 5.5V