ATH10T05-9SJ
Artesyn Embedded Power
Prodotto No:
ATH10T05-9SJ
Descrizione:
DC DC CONVERTER 0.8-3.6V 55W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output 1 0.8 ~ 3.6V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 1.00" L x 0.62" W x 0.38" H (25.4mm x 15.8mm x 9.6mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 10A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 4.5V
Series ATH10 (55W)
Power (Watts) 55 W
Type Non-Isolated PoL Module
Package / Case 10-SMD Module
Efficiency 92%