ATTINY25-20MUR
Microchip Technology
Prodotto No:
ATTINY25-20MUR
Pacchetto:
20-QFN-EP (4x4)
Descrizione:
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 20QFN
In magazzino : 28080
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Core Processor AVR
Speed 20MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 128 x 8
Number of I/O 6
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 20-QFN-EP (4x4)
Oscillator Type Internal
EEPROM Size 128 x 8
Series AVR® ATtiny, Functional Safety (FuSa)
Package / Case 20-WFQFN Exposed Pad
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity USI
Program Memory Size 2KB (1K x 16)
Data Converters A/D 4x10b
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.7V ~ 5.5V