Casa / Microcontrollers / ATTINY25V-10SSHR
minImg
ATTINY25V-10SSHR
Microchip Technology
Prodotto No:
ATTINY25V-10SSHR
Pacchetto:
8-SOIC
Descrizione:
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 8SOIC
Core Processor AVR
Speed 10MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 128 x 8
Number of I/O 6
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 8-SOIC
Oscillator Type Internal
EEPROM Size 128 x 8
Series AVR® ATtiny, Functional Safety (FuSa)
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity USI
Program Memory Size 2KB (1K x 16)
Data Converters A/D 4x10b
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 5.5V