Casa / Microcontrollers / ATTINY84V-10SSUR
minImg
ATTINY84V-10SSUR
Microchip Technology
Prodotto No:
ATTINY84V-10SSUR
Pacchetto:
14-SOIC
Descrizione:
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 14SOIC
In magazzino : 1925
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Core Processor AVR
Speed 10MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 512 x 8
Number of I/O 12
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, Temp Sensor, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 14-SOIC
Oscillator Type Internal
EEPROM Size 512 x 8
Series AVR® ATtiny
Package / Case 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity USI
Program Memory Size 8KB (4K x 16)
Data Converters A/D 8x10b
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 5.5V