Casa / TVS Diodes / ATV02W900B-HF
minImg
ATV02W900B-HF
Comchip Technology
Prodotto No:
ATV02W900B-HF
Descrizione:
TVS DIODE 90VWM 146VC SOD123
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.37A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 100V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 200W
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 146V
Package / Case SOD-123F
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 90V