Casa / TVS Diodes / ATV04A161J-HF
minImg
ATV04A161J-HF
Comchip Technology
Prodotto No:
ATV04A161J-HF
Descrizione:
TVS DIODE 160VWM 259VC SMA
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.54A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 178V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 259V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 160V