Casa / TVS Diodes / ATV06B150JB-HF
minImg
ATV06B150JB-HF
Comchip Technology
Prodotto No:
ATV06B150JB-HF
Produttore:
Comchip Technology
Pacchetto:
DO-214AA (SMB)
Descrizione:
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO214AA
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 24.59A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 16.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA (SMB)
Series Automotive, AEC-Q101
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 24.4V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V