Casa / TVS Diodes / ATV06B430J-HF
minImg
ATV06B430J-HF
Comchip Technology
Prodotto No:
ATV06B430J-HF
Descrizione:
TVS DIODE 43VWM 69.4VC DO214AA
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 8.65A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 47.8V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 69.4V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 43V