Casa / TVS Diodes / ATV30C160JB-HF
minImg
ATV30C160JB-HF
Comchip Technology
Prodotto No:
ATV30C160JB-HF
Produttore:
Comchip Technology
Pacchetto:
DO-214AB (SMC)
Descrizione:
TVS DIODE 16VWM 26VC DO214AB
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 115.38A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 17.8V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMC)
Series Automotive, AEC-Q101
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 26V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 16V