Casa / TVS Diodes / ATV50C191J-HF
minImg
ATV50C191J-HF
Comchip Technology
Prodotto No:
ATV50C191J-HF
Pacchetto:
DO-214AB (SMC)
Descrizione:
TVS DIODE 190VWM 307.8VC DO214AB
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 16.2A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 211V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMC)
Series Automotive, AEC-Q101
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 307.8V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 190V