ATXMEGA32C3-AN
Microchip Technology
Prodotto No:
ATXMEGA32C3-AN
Pacchetto:
64-TQFP (14x14)
Descrizione:
IC MCU 8/16BIT 32KB FLASH 64TQFP
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor AVR
Speed 32MHz
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 4K x 8
Number of I/O 50
Peripherals Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 64-TQFP (14x14)
Oscillator Type Internal
EEPROM Size 2K x 8
Series AVR® XMEGA® C3
Package / Case 64-TQFP
Core Size 8/16-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, IrDA, SPI, UART/USART, USB
Program Memory Size 32KB (16K x 16)
Data Converters A/D 16x12b
Package Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.6V ~ 3.6V