AU103C105KA72A
KYOCERA AVX
Prodotto No:
AU103C105KA72A
Produttore:
KYOCERA AVX
Descrizione:
CAP CER 1UF 25V X7R 1210
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Obsolete
Ratings -
Series AU
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1 µF