Casa / TVS Diodes / AUSMBJ10CA-HF
minImg
AUSMBJ10CA-HF
Comchip Technology
Prodotto No:
AUSMBJ10CA-HF
Produttore:
Comchip Technology
Pacchetto:
DO-214AA (SMB)
Descrizione:
AUTOMOTIVE DIODE TVS 10V 600W SM
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 35.3A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 11.1V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA (SMB)
Series Automotive, AEC-Q101, AUSMBJ
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 17V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 10V