Casa / Fixed Inductors / AWVC00201610180M00
minImg
AWVC00201610180M00
Chilisin Electronics
Prodotto No:
AWVC00201610180M00
Pacchetto:
0806
Descrizione:
INDUCTOR POWER
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 350mA
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 360 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0806
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 1.6Ohm Max
Inductance 18 µH