AX02-303R9
Triad Magnetics
Prodotto No:
AX02-303R9
Produttore:
Triad Magnetics
Pacchetto:
SMD
Descrizione:
FIXED IND 3.9UH 10A 6.8 MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) 18A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 10 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.524" L x 0.591" W (13.30mm x 15.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package SMD
Ratings -
DC Resistance (DCR) 6.8mOhm Max
Inductance 3.9 µH