AX97-104R7
Triad Magnetics
Prodotto No:
AX97-104R7
Descrizione:
FIXED IND 4.7UH 1.5A 120MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.127" (3.23mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.5 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.188" W (7.30mm x 4.78mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 120mOhm Max
Inductance 4.7 µH