AX97-40470
Triad Magnetics
Prodotto No:
AX97-40470
Descrizione:
FIXED IND 47UH 3A 70 MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.284" (7.21mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.634" L x 0.622" W (16.10mm x 15.80mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 70mOhm Max
Inductance 47 µH