AX97-40820
Triad Magnetics
Prodotto No:
AX97-40820
Produttore:
Triad Magnetics
Pacchetto:
SMD
Descrizione:
FIXED IND 82UH 2.2A 120 MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.284" (7.21mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.2 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.634" L x 0.622" W (16.10mm x 15.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package SMD
Ratings -
DC Resistance (DCR) 120mOhm Max
Inductance 82 µH