AX97-408R2
Triad Magnetics
Prodotto No:
AX97-408R2
Descrizione:
FIXED IND 8.2UH 7A 20 MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.284" (7.21mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 7 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.634" L x 0.622" W (16.10mm x 15.80mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 20mOhm Max
Inductance 8.2 µH