AXN1300115S
Panasonic Electric Works
Prodotto No:
AXN1300115S
Descrizione:
CONN HDR/SCKT 30POS SMD GOLD
Guida per l'utente
Number of Rows 2
Number of Positions 30
Contact Finish Thickness -
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.329" (8.35mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Series P8
Mfr Panasonic Electric Works
Pitch 0.031" (0.80mm)
Connector Type Header and Socket
Features Board Guide, Solder Retention
Mated Stacking Heights 11.5mm