AXN1400115P
Panasonic Electric Works
Prodotto No:
AXN1400115P
Descrizione:
CONN HDR/SCKT 40POS SMD GOLD
Guida per l'utente
Number of Rows 2
Number of Positions 40
Contact Finish Thickness -
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.329" (8.35mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Series P8
Mfr Panasonic Electric Works
Pitch 0.031" (0.80mm)
Connector Type Header and Socket
Features Board Guide, Solder Retention
Mated Stacking Heights 11.5mm