AY1101W-TR
Stanley Electric Co
Prodotto No:
AY1101W-TR
Pacchetto:
3216 Type
Descrizione:
LED YELLOW CLEAR 3216 SMD
Guida per l'utente
Wavelength - Dominant 590nm
Configuration Standard
Lens Transparency Clear
Viewing Angle 140°, 145°
Color Yellow
Current - Test 20mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 3.00mm L x 1.50mm W
Millicandela Rating 3.2mcd
Product Status Obsolete
Height (Max) 1.90mm
Supplier Device Package 3216 Type
Lens Style Square with Flat Top
Series 1101W
Package / Case 1206 (3016 Metric)
Mfr Stanley Electric Co
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.2V
Features -
Lens Color Colorless
Wavelength - Peak 580nm
Package Tape & Reel (TR)
Lens Size 1.50mm