Casa / Film Capacitors / B32912A3683K189
minImg
B32912A3683K189
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B32912A3683K189
Descrizione:
CAP FILM 0.068UF 10% 760VDC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" L x 0.236" W (18.00mm x 6.00mm)
Product Status Active
Ratings X1
Series B3291*A/B3 - X1 Standard
Voltage Rating - DC 760V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 330V
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 0.068 µF