Casa / Film Capacitors / B32924C3335M000
minImg
B32924C3335M000
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B32924C3335M000
Descrizione:
CAP FILM 3.3UF 20% 630VDC RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 1.083" (27.50mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.240" L x 0.709" W (31.50mm x 18.00mm)
Series B3292*C/D - X2 Standard
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 305V
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 3.3 µF