B37872K2102K060
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B37872K2102K060
Descrizione:
CAP CER 1000PF 200V X7R 1206
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Obsolete
Ratings -
Series B37872K
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 1000 pF