B37950K3222K062
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B37950K3222K062
Descrizione:
CAP CER 2200PF 500V X7R 1210
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 500V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Obsolete
Ratings AEC-Q200
Series B37950K
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 2200 pF