B37984M5105K000
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B37984M5105K000
Descrizione:
CAP CER 1UF 50V X7R RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.098" (2.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.354" L x 0.295" W (9.00mm x 7.50mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Obsolete
Ratings AEC-Q200
Series B37984M
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 1 µF