B37987F5224K058
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B37987F5224K058
Descrizione:
CAP CER 0.22UF 50V X7R RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.098" (2.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.256" L x 0.197" W (6.50mm x 5.00mm)
Ratings AEC-Q200
Series B37987F
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 0.22 µF