B41022A2107M
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B41022A2107M
Descrizione:
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 77 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series B41022
Package / Case Radial, Can
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 100 µF