B41041A6334M
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B41041A6334M
Descrizione:
CAP ALUM 0.33UF 20% 50V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 7.2 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series B41041
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 18 mA @ 100 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 0.33 µF
Package Bulk
Impedance 10 Ohms