B41044A3108M
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B41044A3108M
Descrizione:
CAP ALUM 1000UF 20% 10V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.689" (17.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series B41044
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 850 mA @ 100 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 1000 µF
Package Bulk
Impedance 80 mOhms