B41550E7229Q000
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B41550E7229Q000
Descrizione:
CAP ALUM 22000UF 40V SCREW
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 3.217" (81.70mm)
Tolerance -10%, +30%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.874" (22.20mm)
Voltage - Rated 40 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.032" Dia (51.60mm)
Ripple Current @ Low Frequency 15 A @ 100 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 20000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 13mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series B41550
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 22000 µF
Package Bulk
Impedance 13 mOhms