B41570E5109Q000
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B41570E5109Q000
Descrizione:
CAP ALUM 10000UF 25V SCREW
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 3.217" (81.70mm)
Tolerance -10%, +30%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.500" (12.70mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.406" Dia (35.70mm)
Ripple Current @ Low Frequency 7.5 A @ 100 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 28mOhm @ 100Hz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 10000 µF
Package Bulk
Impedance 21 mOhms